2016m. Kovo 21d. 16:32

„Po varžybų viršų ėmė neigiamos emocijos“


Airinė Palšytė antrus metus iš eilės liko garbės pakylos papėdėje.


 Greta prizininkių pakylos. Portlande (JAV) vykęs pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Airinei Palšytei paliko dvejopus jausmus. Šuolių į aukštį rungties finale 23 metų lietuvė pademonstravo neįtikėtiną ryžtą, peršoko 196 cm aukštį, tačiau tik dėl bandymų skaičiaus neiškovojo planetos pirmenybių medalio...

„Iškart po varžybų viršų ėmė nusivylimas ir visos tos ne itin teigiamos emocijos, kad ir vėl likau per žingsnį nuo medalio. Tačiau einant laikui ir gaunant vis daugiau įvairių teigiamų pastebėjimų bei palaikymo supratau, kad visgi pasiekiau išties aukštą rezultatą tiek vietos, tiek įveikto aukščio prasme“,  – sakė ankstų pirmadienio rytą kelionę iš JAV į Lietuvą pradėjusi A.Palšytė.

Deja vu. Antrą žiemą iš eilės Lietuvos lengvaatletei medalis nuplaukė tik dėl bandymų skaičiaus. Portlande čempione tapusi Vashti Cunningham 196 cm įveikė pirmu bandymu, sidabrą ir bronzą iškovojusios ispanė Ruth Beitia bei lenkė Kamila Licwinko antrais bandymais, o A.Palšytė – trečiuoju. Pernai Prahoje (Čekija) vykusiose Europos pirmenybėse lietuvė antru bandymu peršoko 194 cm, o bronzą iškovojusi italė Alesia Trost – pirmuoju.

Vis dėlto JAV A.Palšytė pademonstravo geriausią savo rezultatą tokio rango varžybose. Lietuvė, kurios asmeninis rekordas yra 198 cm, Europos ir pasaulio čempionatuose bei olimpinėse žaidynėse niekada nebuvo įveikusi didesnio nei 194 cm aukščio.

Tiesa, nedaug trūko, kad pasirodymas planetos pirmenybėse virstų tragedija – namo A.Palšytė galėjo grįžti peršokusi vos 189 cm, kadangi 193 cm aukštis pakluso tik trečiu šuoliu. Sportininkė tikina, kad baimės lemiamo bandymo metu nejautė.

Jeigu stovėčiau sektoriuje ir bijočiau aukščio ar galvočiau, kaip viskas gali būti blogai – iš to nebūtų jokios naudos. Stengiausi save kuo labiau motyvuoti, užvesti, supykti ir kovoti. Manau, kad pastangos nenuėjo veltui“, – prisiminė A.Palšytė.

184 cm Lietuvos šuolininkė įveikė antru bandymu, 189 cm – pirmu, 193 cm bei 196 cm – trečiais, o 199 cm peršokti nepavyko.

Kadangi organizatoriai darė viską, kad žiūrovams būtų kuo didesnis šou, po bandomųjų šuolių buvome išvestos iš arenos ir turėjome laukti savo individualių pristatymų ant podiumo. Po jo iškart prasidėjo varžybos, tad gal šiek tiek trūko papildomo prasijudinimo po tiek laiko laukimo, – atsakymų į nesėkmingą varžybų pradžią ieškojo A.Palšytė. – Manęs tai neišgąsdino, nes per bandymus gan lengvai šokau 185 cm. Dėl 193 cm ir 196 cm tikrai apmaudu, buvau nusiteikusi visus aukščius peršokti iš kuo mažesnio bandymų skaičiaus.“

Specialistams nuostabą kėlė jaunos amerikietės V. Cunningham triumfas. Iki žiemos sezono negirdėta 18-metė sportininkė prieš savaitę JAV čempionate pasiekė geriausią rezultatą šiemet – 199 cm. Beje, JAV pirmenybės vyko toje pačioje Portlando arenoje, kaip ir pasaulio čempionatas.

Apie šią sportininkę išgirdau tik likus savaitei iki pasaulio čempionato, kada ji peršoko 199 cm. Nežinau, kas konkrečiai padėjo jai laimėti, bet yra sakoma, kad namų sienos visuomet būna palankios saviems sportininkams. Iki šiol nesu su ja bendravusi ar susidūrusi varžybose, tad nusipelnė ji to, ar ne – ne man spręsti, – diplomatiškai kalbėjo A.Palšytė. – Tos dienos varžybose ji pasiekė tokį patį rezultatą, kaip ir aš bei likusios prizinės vietos, tačiau šokinėjo beveik be klaidų, todėl ir tapo čempione. Bus įdomu stebėti, kaip jai seksis vasaros sezono metu.

Trumpai pailsėjusi Lietuvos šuolininkė pradės pasirengimą liepą Amsterdame (Olandija) vyksiančiam Europos čempionatui bei svarbiausiam ketverių metų startui – Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.

AFP/Scanpix nuotr.